Nüüd sukeldume korraks kandekottide maailma, et rääkida ühest kõige populaarsemast brändist – Tulast. Tegelikult kasutasin kootud kandelina ja veidi rõngaslina 6 kuud. Alles siis tekkis mul küsimus, miks aga näha vaeva sidumistega, kui on olemas ka kandekotid? Kandekoti eelis on tõesti see, et seda saab kiiremini selga. Eriti minusugune kobakäpp, kes vaevu õppis ära kõige lihtsama kandelina sidumise, olles alguses ikka üsna hädas. Tõsi, pidevalt harjutades osavus paraneb – isegi mina sain lõpuks osavaks, kuid siiski ei tundunud see kõige mugavam valik. Kui beebi oli raskemaks läinud, siis tundsin ebamugavust, veidi valu selja piirkonnas, kuigi olin enda arvates kõik õigesti teinud. Ebamugavustunnet ei tohiks aga kindlasti lapsekandmisel olla ei emal ega beebil. Käisin ka korduvalt kiropraktiku juures enda seljavaludega ning tema arvas, et kõigile ei pruugigi sobida kandelinad. Seega olin suunanud oma pilgu kandekottide suunas lootuses, et äkki on tegemist mugavama lahendusega. Lapsekandmist soovisin kindlasti jätkata, sest see oli andnud nii palju eeliseid väljaspool kodu ning üldse beebiea probleemide vastu ja beebi turvatunde jaoks.
miks tula kandekott?
Uurides selgus, et üllataval kombel pole kõik brändid sugugi ergonoomilised beebi jaoks! Näiteks on palju kahtlusi põhjustanud Babybjörni kandekotid, mistõttu hoidsin neist eemale. Peamiselt olin kuulnud head Ergobaby ja Tula kohta, viimane meelditas juba parema välimuse ja rohkemate mustrite poolest. Tula kandekottide ergonoomilisuses ja kvaliteedis võib tõesti kindel olla. Samuti on neil lai värvivalik ja erinevad mudelid erinevatele vajadustele.
Kõik Tula kollektsioonId on:
- masinpestavad
- kõigil on vöö peal tasku
- kõigil mudelitel on eemaldatav kapuuts
- kõigil mudelitel on imetamisvõimalus
- kõiki saab kanda nii kõhu- kui ka selja peal (selja peal alles siis, kui beebi suudab kontrollida nii kaela, pead kui ka tervet keret)
- kõik mudelid on lihtsasti reguleeritavad
- ei sisalda kahjulikke ühendeid (pestitsiidid, formaldehüüdid või raskemetallid, samuti kantserogeene, lämmastikku ja allergeenset värvainet)
- kangas sisaldab 100% puuvilla, millel on soojendavad ja termoreguleerivad omadused, pH väärtus vastab naha pH väärtusele (vaid võrguosad on valmistatud polüestrist)
- enne õmblust pestakse materjale ja iga kandekott õmmeldakse käsitsi
missugust mudelit valida?
Valida tuleks lapse vanuse, kaalu, pikkuse järgi. Siinkohal toon välja Tula mudelite erinevused, mida valikul arvesse võtta:
Standard:
* kandevõime 3,2-20,4 kg
* 3,2-7 kg kaaluvad imikute puhul peab kasutama beebisisu (müüakse eraldi)
* pikkuseni 85-90 cm
* sobib vastsündinule (kui lisad beebisisu)
Free to Grow:
* kandevõime 3,2-20,4 kg
* pikkuseni 85-90 cm
* pole beebisisu vaja
* kolm erinevat paneeli laiust
* sobib ka vastsündinule
Toddler Carrier:
* kandevõime 11-27 kg
* miinimumpikkus peaks olema 81 cm
* ei saa kanda vastsündinut
Explore:
* kandevõime 3,2-20,4 kg
* pikkuseni 85-90 cm
* pole beebisisu vaja
* kolm erinevat paneeli laiust
* sobib ka vastsündinule
* saab kanda last nägu väljapoole
NB! Nägu väljapoole kandmist soovitatakse harva, siis kui laps on selleks nii füüsiliselt kui ka vaimselt valmis, pole väga väsinud jne. Lapsekandmiskoolitusel ei soovitatud seda aga üldse, seega ma pigem oleks sellega ettevaatlik.
Lisaversioonid kõikide mudelite puhul:
* wrap conversion – materjaliks on kasutatud erinevaid kandelinasid, kas täielikult või pooles ulatuses;
* coast – selja peal on ruudukujuline võrgust osa, nii-öelda õhutuspaneel, mis laseb paremini hingata väga soojas kliimas
tula free to grow (FTG) COAST ARCHER ülevaade
Testisin Tula FTG kollektsioonist Coast Archer mudelit. Valisin selle mudeli beebi suuruse tõttu ning samuti tundus praktiline, et kui kunagi veel peaksin beebit kandma, siis saan ilma vastsündinu sisuta üsna alguses kandma hakata. Oluline omadus oli minu jaoks ka see, et ma saaksin last kanda soojemas kliimas nii, et me ei kleepuks teineteise külge. Seega valisin Coast seljapaneeliga versiooni (seda kõikide mustrite puhul pole). Archer helehall valgete noolekestega disain sümpatiseeris mind kui tagasihoidlikku inimest, kes väga kirevaid riideid üldiselt ei kanna. Samas järgmine kord prooviksin ehk midagi julgemat.
FTG-l saab panna kolme erinevat suurust paneeli reguleerides:
1) kitsas suurus sobib vastsündinutele al. 3,2 kg
2) keskmine suurus on mõeldud 3-9-kuustele
3) lai suurus sobib pikematele, 9+ kuud.
NB! Oluline on jälgida eelkõige beebi pikkust! Minu beebi hakkas 74 suuruses riideid kandma kõvasti varem, kui 9-kuuselt, seega pidin vööpaneeli juba varem kolmanda suuruse peale reguleerima. Kandekoti serv peaks ulatuma tema põlveni.
Tula kandekott saabus meieni just väga õigel ajal, see põhimõtteliselt päästis meid raskest olukorrast! Beebil tuli just esimene nohu ja teda oli võimatu panna selili magama, sest siis hakkas nina lõrisema, oli raske hingata ning seetõttu ei saanud ka uinuda. Kandekotis olid tema hingamisteed avatud ja põhimõtteliselt ainus viis, kuidas uinuda. Muide, päris kiiresti ka, sest ta tundis end selles nii hästi. Seega, kui beebil on nohu, siis see kandekott on elupäästja!
Ma avasin paki ja panin kõige pealt kõhupaneeli keskmise suuruse peale, seejärel timmisin ülejäänud rihmad paika, beebi sisse ja kandmine võis alata. Tahate päriselt mu ausat tagasisidet teada?
M a a r m u s i n s e l l e s s e ! Selleks on mitmeid põhjuseid:
- paigaldamine käib tõesti imekiiresti, ei mingit erilist ukerdamist
- rihmad ei jää inetult rippuma, saab kenasti rullida
- kapuuts kinnitub mugavalt trukkidega, suurust saab reguleerida
- lihtne saada beebi istumispositsiooni M-asendisse (ülioluline lapsekandmise puhul)
- lihtne luua toetuspind kaelaosale
- taskusse saab panna vajalikke esmeid, nt salvrätti
- rihmad on pehmed ja mugavad ka kandja jaoks
- raskuskese jaotub nii õigesti, et isegi mul ei hakka selg valutama, ka kauem kandes
- saab kanda kolme erinevat suurust – kandekott nii-öelda kasvab koos lapsega
- hea hoiustada ja kaasa võtta, sest saab panna väga väikseks kokku
- isad saavad samuti paigaldusega hästi hakkama ja nautida lapsekandmist
- muster sobib erinevate riietustega, nii meestele kui ka naistele, nii poistele kui tüdrukutele
KUST leiab tula KANDEKOTTE?
Eestis on hea ja usaldusväärne koht hea hinnaga Tula kandekottide ostmiseks www.kaisutame.ee e-pood, kust leiab kõige suuremas valikus mustreid, mida mujalt Eesti poodidest kindlasti ei leia. Poe omanik jõudis Tula kandekottideni just oma kogemuse kaudu, otsides seda kõige mugavamat lahendust. Temagi armus silmapilkselt nagu mina. Pärast proovimist täiesti mõistan teda.
Eriti hea on veel see, et seal pakutakse personaalset teenindust. Kui peaks juhtuma, et soovitud mustrit näiteks pole, siis soovitatakse teisi mustreid või informeeritakse, millal soovitud toon saabub. Kui kandekotti on kiiresti vaja, siis tasub e-poega ühendust võtta – nende abivalmiduse tõttu saab toote oluliselt kiiremini kätte. Lisaks leiab e-poest ka teisi “kaisutusvahendeid” – nad müüvad imeilusaid rõngaslinasid ja ülimõnusaid Tula tekikesi, midamujalt ei Eestist ei leia.
Viska kiire pilk peale Tula kandekoti paigaldamisele:
Minu arvates pole midagi paremat, kui kaisutada oma beebikest seni, kuni ta veel laseb. Samas annab see kaisutamine talle hea turvatunde, mis omakorda omab positiivset mõju edasisele arengule edaspidises elus. Tulaga on see kõigile nii lihtsaks, mugavaks ja armastusväärseks tehtud. Aitäh Tula! Head lapsekandmist ja kaisutamist kõigile emadele ja isadele!
Tegemist on sponsoreeritud postitusega, mille aluseks on autori enda aus analüüs.
a.k.