Annika Kuusk

KODULEHT ON KOLINUD – WWW.ANNIESORGANIC.EE

10 LEMMIKUT EESTIS

Eesti sai just 100. Nii raske ajalooga ja väikse riigi kodanikuna olen õppinud sügavalt hindama meie vabadust ja eripära.

Ka mõned minu esivanemad on kaotanud elu sõjas, saadetud Siberisse  või hukatud lihtsalt teisitimõtlemise pärast. Ärge unustage, et meie esivanemad on alati pidanud võitlema vabaduse pärast ja unistanud sellisest Eestist, mida saame nautida pragusel ajal.

Minu 10 lemmikut asja, mida Eesti puhul väga hindan:

VAIKUS JA RAHU EESTI LOODUSES

Minu lemmikkohad Eesti looduses on müstilised rabad, privaatsed rannad ja puhtad männimetsad. Eesti looduses jalutamine on miskit, mis annab palju energiat. 
Pildiotsingu hiiumaa tahkuna rand tulemus

E-Eesti

Eestis saab teatavasti 3 tunniga luua ettevõtet ja 3 minutiga teha tuludeklaratsiooni.

E-hääletamine valimistel ja teised valitsuse e-teenused on teinud elu väga lihtsaks. Igapäevase mobiil-ID kasutajana ei kujuta elu teisiti enam ettegi!

Ettevõtlikud välismaalased saavad hakata e-residendiks! Ka selle taotlemine on tehtud imelihtsaks:  https://e-resident.gov.ee/become-an-e-resident/

Pildiotsingu e-residency tulemus

puhas toit

Puhas toit näib küll väga iseenesest mõistetav, kuid paraku on maailmas vähe riike, kus sellisel viisil värsket toitu saab hankida. Ma naudin seda võimalust väga, et saan vanaemalt ja emalt värskeid põllusaadusi nende enda aedadest või põllumaadelt. Soovin tulevikus pakkuda sama oma lastele ja lastelastele.

Seotud kujutis

Õnneks on ka ökopoed kogumas enam populaarsust ja restoranid, kohvikud pakkumas tervislikumat toiduvalikut. Mu lemmik ökopood Tallinnas on kahtlemata Mahemarket ja parimad söögikohad Mahemarketi juures asuv Biomenu Maheköök, Restoran V ja Bliss.

ettevõtlikkus

Eesti inimesed on kahtlemata väga nutikad ja ettevõtlikud. Eesti on 3. kohal startup firmade suhtarvu poolest SKT-sse.
Nagu varem mainitud, siis võtab vaid 3 h ühe firma loomine!

keel

Maailmas on vaid 883 707 eesti keelt emakeelena kõnelevat inimest. Minu arvates tuleb eesti keele ilu eriti hästi välja just muusikas. Laul “Rändajad” on hea näide pikkadest, ilusatest täishäälikutest.

muusika

1987-1991 Laulev Revolutsioon, mis viis iseseisvuse taastamiseni, on meile midagi väga hindamatut. Veel hämmastavam, et meil on nii palju isamaalisi laule, mis jäävad kestma igavesti.

Samuti, ma armastan uut Eesti muusikat, eriti kui artistid on saanud inspiratsiooni Eesti loodusest. Sõber Mick on kahtlemata üks lemmikuid!

Huumor

Eesti huumor on minu arvates uskumatult must. Nalja tehakse isegi väga sensitiivsetel teemadel.

haridussüsteem

Eesti haridussüsteemi puhul on väga positiivne, et meil on võrreldes teiste riikidega väga võrdne ligipääs haridusele. Samuti on positiivne teada tuntud edukus PISA testides. Ka kõrgharidus on üsna hea konkurentsivõimega.

Pildiotsingu tartu ülikool tulemus

perepoliitika

Sellist unikaalset süsteemi pole kuskil mujal maailmas, et beebiga emad saavad pärast raseduspuhkust jääda 1,5 aastaks koju saades 100% sama palka ning säilitades enda töökoha.

Pildiotsingu estonian baby tulemus

PUHTUS

Ma väga armastan eestlaste loodud projekti “Teeme ära!” Meie tänavad ja loodus on ikka üsna puhtad võrreldes ülejäänud maailmaga. Ma arvan, et sellised projektid peaksid olema kohustuslikud näiteks Kagu-Aasia riikides! Õnneks on ka mõned nendest riikidest projektiga juba liitunud.

Seotud kujutis

Muidugi on Eestis mitmeid probleeme, kuid neist veidi hiljem…

A.K. 

Previous Post

Leave a Reply

© 2022 Annika Kuusk